• Adil Öksüz MİT mensubu muydu! MİT’ten açıklama
  Adil Öksüz MİT mensubu muydu! MİT’ten açıklama
 • Beşiktaş transferde yılın bombasını patlatıyor
  Beşiktaş transferde yılın bombasını patlatıyor
 • ABD’nin füzelerle vurduğu Suriye’den ilk açıklama
  ABD’nin füzelerle vurduğu Suriye’den ilk açıklama
 • Putin’den son dakika karar ABD saldırısına ilk tepkisi
  Putin’den son dakika karar ABD saldırısına ilk tepkisi
KAMU.TV
KAMU.TV
Putin’den son dakika karar ABD saldırısına ilk tepkisi
Putin’den son dakika karar ABD saldırısına ilk tepkisi
RUSYA Beşar Esad’ın askeri üssünün vurulduğu saldırıyla ilgili alarma geçti. Vladimir Putin BM Güvenlik konseyini acil olarak toplantıya çağırdı. Vurulan üsde Rus askerleri de vardı. ABD’nin düzenlediği füzeli Suriye saldırısı...
7 Nisan 2017 09:43
Font1 Font2 Font3 Font4

RUSYA Beşar Esad’ın askeri üssünün vurulduğu saldırıyla ilgili alarma geçti. Vladimir Putin BM Güvenlik konseyini acil olarak toplantıya çağırdı. Vurulan üsde Rus askerleri de vardı.

ABD’nin düzenlediği füzeli Suriye saldırısı bölgede tansiyonu zirveye çıkardı. Putin’in bu saldırıya vereceği karşılık merak ediliyor. Moskova yönetimi son dakika kararla BM’yi acil toplantıya çağırdı. İran yönetimi de saldırıyı kınadığını duyurdu.

Kremlin’den saldırı sonrasında gelen ilk açıklamada Putin’in ABD saldırısına bakış açısının altı çizildi. Kremlin yönetimi, Putin’in saldırıyı ‘egemen devlete saldırganlık olarak gördüğünü’ belirtti. Kremlin Sözcü Dmitriy Peskov tarafından yapılan açıklamada, “Saldırı ABD-Rusya ilişkilerine ciddi zarar veriyor. Uluslararası hukuk ihlal edildi.(Rusya Devlet Başkanı Vladimir) Putin, ABD’nin üssü vurmasını egemen devlete saldırganlık olarak gördü” ifadeleri kullanıldı.

PUTİN OLAYI BÖYLE GÖRÜYOR
Peskov sözlerini şöyle sürdürdü: “Putin ayrıca, ABD tarafından Suriye’ye yönelik saldırıların, uluslararası toplumun dikkatini Irak’taki sivil kayıplardan başka yöne çekme girişimi olarak görüyor.”

PUTİN’İN HABERİ VAR MIYDI?
ABD saldırı öncesinde Putin’e bilgi verdiklerini açıkladı. ABD Savunma Bakanlığında gazetecilere açıklama yapan Albay Jeff Davis, saldırı öncesinde gün içerisinde Rusya’yı bilgilendirdiklerini ve Rus askerlerinin o üste bulunduğunu bildiklerini söyledi. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’dan gelen açıklama ise tam tersi yönde oldu. Tillerson, “Saldırıdan önce ya da sonra Moskova’yla irtibat kurmadık” açıklamasını yaptı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa