• Adil Öksüz MİT mensubu muydu! MİT’ten açıklama
  Adil Öksüz MİT mensubu muydu! MİT’ten açıklama
 • Beşiktaş transferde yılın bombasını patlatıyor
  Beşiktaş transferde yılın bombasını patlatıyor
 • ABD’nin füzelerle vurduğu Suriye’den ilk açıklama
  ABD’nin füzelerle vurduğu Suriye’den ilk açıklama
 • Putin’den son dakika karar ABD saldırısına ilk tepkisi
  Putin’den son dakika karar ABD saldırısına ilk tepkisi
KAMU.TV
KAMU.TV
Adil Öksüz MİT mensubu muydu! MİT’ten açıklama
Adil Öksüz MİT mensubu muydu! MİT’ten açıklama
MİT Müsteşarlığı, FETÖ’nün kara kutusu olarak adlandırılan Adil Öksüz’ün MİT mensubu olup olmadığı konusuyla ilgili açıklama yaptı. Eklenme Tarihi: 06-04-2017 16:42 – Güncelleme: 06-04-2017 16:42 MİT Müsteşarlığından 15 Temmuz gecesi...
7 Nisan 2017 09:56
Font1 Font2 Font3 Font4

MİT Müsteşarlığı, FETÖ’nün kara kutusu olarak adlandırılan Adil Öksüz’ün MİT mensubu olup olmadığı konusuyla ilgili açıklama yaptı.

Eklenme Tarihi: 06-04-2017 16:42 – Güncelleme: 06-04-2017 16:42

MİT Müsteşarlığından 15 Temmuz gecesi Akıncılar Üssü’nde darbeyi yönetip gözaltına alındıktan sonra kayıplara karışan Adil Öksüz’le ilgil iaçıklama geldi.

MİT Müsteşarlığından yapılan yazılı açıklama şöyle:

ADİL ÖKSÜZ MİT İÇİN ÇALIŞMADI

Adil Öksüz, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın terör örgütü içerisindeki kaynağı olmamıştır ve Milli İstihbarat Teşkilatı’na çalışmamıştır. Adil Öksüz’ün nasıl serbest kaldığı konusu yargının işi olup, ilgili makamlar tarafından gerekli soruşturma ve takibat yapılmaktadır.

İDDİALARIN MUHATABI MİT DEĞİL

Yabancı güçler ve terör örgütlerince uygulanan bu tür psikolojik harp odaklı iddiaların muhatabı MİT değil. Buna karşın, tarihin kaydettiği bu olağanüstü günlerde, bu iddiaların ana muhalefet partisi tarafından da gündeme getirilmesi, cevap verme zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır”

BYLOCK FETÖ’NÜN ÇÖKERTİLMESİNDE ÖNEMLİ KAYNAK

ByLock programının çözülmesi, FETÖ/PDY’nin çökertilmesinde, ilişki ağının deşifre edilmesinde ve mensuplarının devletten ayıklanmasında kullanılan önemli kaynaklardan biridir.

BİLGİLER İLGİLİ MAKAMLARLA PAYLAŞILDI

İstihbari çalışmalar neticesinde elde edilen ByLock’a ilişkin tespitler, Mayıs 2016 tarihinden itibaren, çalışmaya konu ham verilerle birlikte adli makamlar, güvenlik birimleri ve diğer ilgili makamlarla eş zamanlı olarak paylaşılmıştır.

Bu itibarla, FETÖ/PDY örgütü tarafından dile getirilen mesnetsiz iddiaların, ana muhalefet partisi tarafından da dillendirilmesi, FETÖ/PDY mücadelesine olumlu bir katkı sağlamadığı gibi milli güvenliğimize de zarar vermektedir.”


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa